wtorek, 10 marca 2015

Opowieść o owocu, który czyni cuda...
One apple a day, keeps the doctor away

To owoce, których nie może zabraknąć w moim domu. Są zawsze. Pyszne, zielone, czerwone, duże, małe, kwaśne, słodkie, prosto z drzewa, ze sklepu. Owoc życia. 
Przysłowie prawi iż zjedzenie jednego jabłka dziennie trzyma nas z dala od lekarzy. Ja proponuję zjeść dwa! Profilaktycznie. Nie od dziś wiadomo, że to co jemy ma ogromny wpływ na to, jak się czujemy, wyglądamy, jak długo żyjemy i ile mamy apetytu na życie. To małe cudo, które podniesie Cię z kanapy i zaczniesz nowe życie. 

wybielanie zębów 
jabłka zawierają dużo kwasu jabłkowego, który jest wykorzystywany w produktach do wybielania zębów. Błonnik w nich zawarty stwarza naturalny efekt szczotkowania. Zatem dobrze jest przeżuwać długo i dokładnie. 

gaszą pragnienie i nawadniają organizm
dowiedziałam się, że jedno, małe jabłko zawiera aż 110ml wody! ciekawa informacja przydatna zwłaszcza latem. Twoja skóra przestanie męczyć się z przesuszeniem, a oczy nabiorą połysku...


walczą z rakiem
te niepozorne owoce potrafią sobie radzić nawet z tak zaciętym wrogiem, jakim jest nowotwór. wszystko za sprawą oligosacharydów. 

poprawa pamięci i koncentracji
wzmagają produkcję neuroprzekaźnika zwanego acetylocholiną, co w efekcie poprawia naszą pamięć oraz dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera. 
Przy okazji polecam szokujący i przejmujący film - Still Alice <2014>

wiele innych funkcji...
jedz i przekonaj się sam, jaki zbawienny wpływ na Twój organizm mają jabłka. podziel się rezultatem, opisz. Niech zapanuje wielka, zdrowa moda na jedzenie jabłek!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz