piątek, 18 kwietnia 2014

Elementy sukcesu

'Siedem elementów sukcesu, są kwintesencją tego, co kiedykolwiek odkryto i napisano o sukcesie i szczęściu. Charakteryzują one życie i osiągnięcia wszystkich ludzi, którzy dobrze sobie radzą. Obejmują wszystko, czego możesz kiedykolwiek pragnąć.'

Oto one : 

1. Spokój ducha
- czyli to piękne uczucie, kiedy po przebudzeniu nic nieprzyjemnego nie zaprząta Twojej głowy, nie czujesz ścisku w brzuchu. To Nasz wewnętrzny żyroskop. Pierwszy i najważniejszy z elementów. 
Czym dla Ciebie jest spokój ducha? Jak przekłada się na Twoje życie osobiste? Odczuwasz? 

2. Zdrowie i energia
- 'Wyobraź sobie siebie jako idealnie zdrowego człowieka. Pomyśl, jaki byś był, gdybyś stał się ucieleśnieniem idealnej wizji sprawności fizycznej. Jak byś wyglądał? Jak byś się czuł? Ile byś ważył? Jakie pożywienie jadłbyś i jakie sporty uprawiał?' A teraz odpowiedź sobie na te pytania i zastanów, co Cię ogranicza - by być tym, o kim przed chwilą sobie myślałeś. Dlaczego nie jesteś w idealnej formie? Dlaczego nie ważysz tyle, ile chcesz? Co Cię powstrzymuje?  Możesz być kim tylko zechcesz. Możesz wyglądać jak zechcesz... wszystko leży w Twoich rękach i w tym, jak zarządzasz czasem - pamiętaj - wszyscy mamy go tyle samo. Inni po prostu go nie marnują.

3. Udane związki
- Jak wyglądają według Ciebie idealne stosunki z ludźmi? Czego w swoich relacjach z innymi pragnąłbyś więcej, a czego mniej? Czy jest to od Ciebie zależne? Co można już dziś zrobić, by je poprawić? Zacznij od siebie, a zmiany zobaczysz również i u innych. Nie zaznasz spokoju ducha, nie będziesz osobą tryskającą energią i zdrowiem, jeśli Twoje stosunki z innymi będą elementem, który ciągle jest 'do naprawy'. 

4. Niezależność finansowa
- Oznacza posiadanie tylu pieniędzy, by w końcu przestać się o nie martwić - co nieustannie robi większość ludzi. Nie pieniądze są źródłem wszelkiego zła - tylko ich brak. Jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś osiągnął wszystkie cele finansowe? Jak wpłynęłoby to na Twoje codzienne czynności? Czym zajmowałbyś się więcej, czym mniej? Ile chciałbyś mieć na koncie, ile chciałbyś zarabiać? Jak daleko jesteś od Twojego idealnego stanu? Już powstaje droga - odległość możesz zmniejszać każdego dnia. 

5. Wartościowe cele i ideały
- Potrzeba celu i znaczenia w życiu jest najgłębszą siłą napędową w życiu człowieka. Pomyśl o tym. 

6. Samopoznanie i samoświadomość
- By dawać z siebie wszystko, musisz wiedzieć, kim jesteś i dlaczego myślisz, czujesz tak a nie inaczej. Spędzaj ze sobą sam na sam więcej czasu. Poznawaj siebie. Ucz się samego siebie i... pokochaj to, co poznajesz. :)

7. Samorealizacja
- Poczucie stawania się takim człowiekiem, jakim zawsze chciałeś. To świadomość, że podążasz w obranym przez siebie kierunku. Po prostu - będziesz się czuł, jak człowiek sukcesu.


Najważniejsze, to ta chęć zmiany na lepsze. Nie jest istotne w jakim momencie życia jesteś, istotne jest dokąd chcesz pójść. 

Powodzenia. :) 


czerpałam z książki 'Brayan tracy - maksimum osiągnięć'

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz