środa, 4 marca 2015

Gospoda Spyrowka

Uwielbiamy odwiedzać nowe miejsca na naszej kulinarnej mapie. Szukamy nowego otoczenia, smaków i pięknych rzeczy do nacieszenia oczu. Nie chcemy się ograniczać. Kiedy więc przejeżdżaliśmy obok tego miejsca, po prostu nie mogliśmy go ominąć. 
Gospoda Spyrowka - bardzo klimatyczny budynek mieszczący się z dala od zgiełku miasta. To gospoda kulinarna o śląskim charakterze, która również prowadzi własne noclegi - z których pewnie nigdy nie skorzystam, bo mieszkam stosunkowo blisko. 


 Niezbędniki 


Głodnydrwal, jak sama nazwa wskazuje był głodny. Ku mojemu zdziwieniu zamówił sobie przysmak jarosza, czyli ser zapiekany z brokułami. Kiedy w końcu otrzymał swój wyczekiwany talerz jego mina prezentowała się tak jak na zdjęciu powyżej. 


 Jak na Głodnegodrwala trochę mało.


Mój posiłek - placki ziemniaczane w rondelku z pomidorami zapiekane serem. Były w porządku

Niestety nie mam większej ilości zdjęć tego miejsca, ale mogę zapewnić, że osoby lubujące się w miejscach urokliwych, ze śląskim klimatem - jak u babci - poczują się tu dobrze. 
Dostrzegam jednak małe mankamenty, m.in. to brak zabicia tej przerażającej ciszy jakąś śląską pieśnią. Słychać każdą siedzącą osobę w pomieszczeniu, da się odczuć nawet lekkie skrępowanie. Kolejną i już ostatnią rzeczą jest godzina zamknięcia: 20:00. Czasem, zwłaszcza w weekendowy wieczór miło byłoby pobiesiadować po śląsku, ale trochę dłużej. 

Szymocice ul. Gliwicka 33 
47-440 tel. 32 410 20 25 1 komentarz: